• Şube Dışında Özel Ders 
  • Şubemizde Grup Dersleri
  • Şube Dışında Grup Dersleri
  • VIP Ders Hizmeti

IELTS nedir?

Uluslararası İngilizce Dil Sınav Sistemi (IELTS), geçen yıl 3 milyondan fazla adayın girdiği, dünyanın en çok rağbet gören profesyonellerin tercih ettiği İngilizce dil yeterliliği sınavıdır. 

IELTS sonuçları dünyanın her yerinde, 140 ülkede eğitim kurumları, işverenler, meslek kuruluşları ve devletlerin de dahil olduğu 10.000 organizasyonun kabul ettiği bir sınavdır.

IELTS sınav içeriği, uluslararası uzmanlar ekibi tarafından geliştirilip sınavın milliyet, kültürel arka plan, cinsiyet, hayat tarzı ya da bölge ayırt etmeksizin adil ve önyargısız olmasını sağlamak için geniş çaplı araştırmalara dayandırılmaktadır. 

Başvurduğunuz organizasyona ve gelecek planlarınıza bağlı olarak IELTS Akademik ya da IELTS Genel Eğitim sınavlarından birini seçebilirsiniz.

IELTS Sınav Formatı

IELTS Dinleme, Okuma, Yazma ve Konuşma olarak dört dil becerisini değerlendiren bir sınavıdır. Dinleme, Okuma ve Yazma Sınavlarının hepsine aynı gün içinde ara vermeden girilir. Sınav merkezinize bağlı olarak, Konuşma Sınavınız diğer üç sınavla aynı gün içinde ya da ana sınavdan yedi gün önce ya da sonra yapılabilir. Toplam sınav süresi üç saattir.

IELTS Sınavı Neden Daha Adildir?

Herkesin en uygun koşullarda sınava girme hakkı vardır. Bu nedenle diğer sınavlardan farklı olarak, IELTS Konuşma Sınavı adayın dikkatinin dağılmadığı ve rahatsız edilmediği sessiz bir odada yapılır. IELTS ayrıca, adayların sorulara yanıt verirken farklı yaklaşımları olduğunu göz önünde bulundurur. Örneğin, IELTS Sınavında sorulara, uygun bulduğunuz bir sıralamada yanıt verebilir ve Okuma ve Yazama bölümlerinde verdiğiniz yanıtları bu bölümlerdeki sorulara yanıt verirken değiştirebilirsiniz. 

Paylaş